Cviky na břišní svaly pro sixpack ve 13 letech

Diskuse o všem, co se týká tréninku.
Míšánek
Bažant
Místo/Bydliště: Ostrava

Cviky na břišní svaly pro sixpack ve 13 letech

Příspěvekod Míšánek » Ne Črv 25, 2017 10:27 pm

Zdravím,

je mi 13 let, a chtěl bych se zeptat, jestli by jste mi poradily nějáké cviky na břicho... ;)

Nedávno jsem začal cvičit, začalo mě to bavit <3 , ale chci vidět taky nějáké výsledky :Cool:

Je mi jasné, že toto léto už s tím nic moc neudělám, ale příští léto, chci mít "six-pack", který půjde opravdu vidět - jsem pro to ochoten udělat VŠE. :|

Mám 60KG, a jak už jsem zmiňoval, tak cvičím - 1x za 2 dny, protože jsem slyšel, že "svaly" (břišáky) rostou z regenerace, ale jsem připraven přitvrdit... :)

Samozřejmě omezuji stravu, a opravdu si ji krutě hlídám :( :) .

Do příštího léta chci vypadat nějak takhle => https://ctrlv.cz/YtEh

Mé otázky:
  • myslíte, že bych mohl vypadat tak, jak je zobrazeno na obrázku? - byl bych pro to ochotný udělat VŠE.
  • nějáké cviky které na břicho cvičím znám, ale jaké by jste mi poradili vy? (z vašeho webu jsem již zkoušel).
  • již používám protein (značky PROM-IN => http://www.prom-in.cz/produkt/cfm-evolution ), myslíte že je to dobrý nápad?
  • jak často a jak dlouho mám cvičit?

Předem děkuji za odpověď k mému příspěvku :)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Naposledy upravil(a) Míšánek dne Ne Črv 25, 2017 11:14 pm, celkem upraveno 1 x.
Když už nemůžeš, můžeš ještě 5x tolik! ]:-]

RE: Cviky na břišní svaly pro sixpack ve 13 letech

Od: FitYOU.cz

FitYOU.cz

Honza
Tým FitYOU.cz

RE: Břišní svaly :P

Příspěvekod Honza » Po Črv 26, 2017 4:28 pm

Ahoj, super, držím palce! Je to skoro tak, že čím dřív se začne, tím líp. :)

Regenerace je pro růst určitě důležitá, proto je dobré dávat si pauzu alespoň den. Lze ale střídat cvičení svalových partií a cvičit třeba jeden den prsa, tricepsy a břicho a druhý den záda, bicepsy a nohy.

Nevím, jak na tom teď jsi, ale myslím, za rok by se to dalo zvládnout. Spíš to bude o vytrvalosti.

Doporučil bych kombinovat různé typy cviků na břicho (viz tento článek), takže např. 1 cvik vleže, 1 ve visu, 1 ve vzporu a pokud máš třeba gymnastický míč, tak ještě i 1 cvik balanční. Potom se vyhni cvikům, při kterých se posilují spíše ohybače kyčlí než břicho - mluvím hlavně o sed lezích.

Za mě na proteinu není nic špatného, spíše naopak.

Pokud jsi nedávno začal, tak je ideální cvičit tak 3x týdně. Zhruba po měsíci už by tělo mělo být na zátěž zvyklé, takže si potom už můžeš rozdělit svalové partie do skupin a cvičit i 4-6x týdně, podle toho jak budeš mít čas a chuť. 1 den je ale vždycky dobré si dát odpočinek. :)
Naposledy upravil(a) Honza dne Po Črv 26, 2017 4:32 pm, celkem upraveno 1 x.
Time to shine. Time to work out!

Míšánek
Bažant

Příspěvekod Míšánek » Po Črv 26, 2017 5:36 pm

Zdravím,

když jsem jednu dobu zkoušel střídat cvičení partií, přišlo mi, že mé tréninky jsou poměrně s normálním tréninkem dost krátké :/

Každopádně, díky za odpověď...

Budu se řídit podle vašich rad :) .

Honza
Tým FitYOU.cz

Příspěvekod Honza » Út Črv 27, 2017 4:26 pm

Ahoj, jak to myslíš? Při rozdělení tréninku je třeba si přidat více cviků na jednotlivé partie, to je i výhoda, že posilování jednotlivých svalových skupin bude věnováno víc času. :)

Míšánek
Bažant

Příspěvekod Míšánek » Út Črv 27, 2017 8:28 pm

Zdravím,

dnes jsem vyzkoušel to posilování jednotlivých partií, a musím říci, že jste měli pravdu :D

Tudíž, díky za radu :3 :D

Honza
Tým FitYOU.cz

Příspěvekod Honza » Stř Črv 28, 2017 10:17 am

Není zač :D