Cvičení v pyramidě a jak často posilovat biceps

Začínáte se cvičením? Zamiřte nejdříve sem!
Uživatelský avatar
Karel Lomny
Bažant
Příspěvky: 4
Registrován: stř bře 22, 2017 7:11 pm

Cvičení v pyramidě a jak často posilovat biceps

Příspěvek od Karel Lomny » úte čer 13, 2017 6:59 pm

Ahoj, mám pár otázek, které by mě zajímaly , předem díky za rady/názory.

1.) Když nepočítám základní cviky (velkou trojku) které jedu silově, tak jedu všechny cviky pyramidou (4 série, začínám na lehčí, postupně přidávám váhy a ubírám opakování). Příjde mi to ale takové divné, ty první série jsou na mně celkem lehké a ty poslední zase moc hard, tak by mě zajímalo, jestli můžu dávat né pyramidu, ale nějakou těžší váhu, kterou pojedu třeba 8x všechny ty 4 série, zda je to taky možnost nebo blbost.

2.) Cvičím 3x týdně a všude jedou lidi bicepsy jak draví. Já jedu biceps 1x týdně jedním cvikem . Chci se zeptat, zda ten biceps 1x týdně stačí , když cvičím jenom 3x týdně a nebude lepší přidat a cvičit ho 2x týdně ? Je sice pravda že mám i shyby a další cviky kde se dost zapojuje, ale přece jen je to nepřímo , co myslíte ?

Díky

RE: Cvičení v pyramidě a jak často posilovat biceps

Od: FitYOU.cz

FitYOU.cz
 

Uživatelský avatar
Honza
Tým FitYOU.cz
Příspěvky: 161
Registrován: ned srp 31, 2014 9:30 pm

Re: Dotaz k cvičení

Příspěvek od Honza » úte čer 20, 2017 9:59 pm

1) Jestli to dobře chápu, tak bys prostě měl 4 série po 8 opakováních se stejnou váhou - to jsou úplně klasické série a cvičí to tak většina lidí. Takže je to úplně ok. Jen je teda lepší si dát nějakou zahřívací sérii s nižší vahou a potom až jít rovnou na tu vyšší váhu.

2) Asi záleží, jak moc se chceš na biceps zaměřit - 1x týdně 1 cvik je málo, ale pokud to bude třeba 1x týdne 3 cviky, tak už to někomu může stačit. Navíc při těch shybech se biceps zapojuje možná víc než si myslíš, znám lidi co cvičí jen na hrazdě a i tak mají bicepsy na celkem slušné úrovni. Pokud cvičíš 3x týdně, tak bych to 1x týdně nechal.

Odpovědět