Vypouklé břicho z cvičení

Trápí vás zdravotní problémy? Ať už jsou způsobené cvičením, nebo je naopak cvičením chcete odstranit, ptejte se zde.
Marketa10001
Nový člen

Vypouklé břicho z cvičení

Příspěvek od Marketa10001 » úte pro 12, 2017 1:21 pm

Ahoj, mám menší problém, když jsem byla mladší cvičila jsem hodně na břicho a nikdy jsem se nezajímala proč moje svaly jsou vystouplé místo toho aby bříško bylo spíše ploché. Zajímalo by mě zda je to přirozené nebo cvicim břicho špatně i teď ? Rozhodně netvrdím, že na bříšku nemám žádný tuk, ale když zatnu sval je znát že sval je hodně vypouklý. Děkuji za odpověď ☺️

RE: Vypouklé břicho z cvičení

Od: FitYOU.cz

FitYOU.cz

Honza
Tým FitYOU.cz

RE: Vypouklé břicho z cvičení

Příspěvek od Honza » stř pro 13, 2017 7:47 pm

Ahoj Markéto,
Nevím tedy, jak často a jaké cviky na břicho cvičíš. Příčinou může být nedostatečně zpevněné břišní svalstvo (i to hluboké) a také nesprávné držení těla. Doporučil bych podívat se na tento článek. Je možné, že je to ještě něco jiného, ale to už by věděl spíše nějaké doktor, jestli se například nejedná o nějaké onemocnění (to si ale nemyslím).

Doporučil bych tedy zaměřit se na posilování břišních svalů, hýžďových svalů a hlavně středu těla a vyhnout se cvikům, které zhoršují držení spodní části těla (cviky na ohybače kyčlí, například sed lehy a cviky na spodní část zad). A samozřejmě zapracovat na tom tuku (vím, není to nic lehkého :) ).
Time to shine. Time to work out!

Odpovědět