Co cvičit pro hubnutí a zároveň získání objemu v horní části těla v kombinaci s ketodietou?

Začínáte se cvičením? Zamiřte nejdříve sem!
Dan
Bažant

Co cvičit pro hubnutí a zároveň získání objemu v horní části těla v kombinaci s ketodietou?

Příspěvek od Dan » ned dub 01, 2018 11:28 am

Zdravím,
Předem musím pochválit stránky, přehledné, poučné, pěkné...prostě fajn.
Můj dotaz se týká kombinace cvičení pro začátek. Po hodně, hodně .....letech jsem se rozhodl zase se sebou něco udělat a začít cvičit. Začal jsem Kliky a sedy/lehy (před cca 5-ti dny), momentálně dám 100 kliků a o něco málo více sed-lehů s tím, že na začátku jsem udělal 25-20-20-15 kliků, momentálně 40-30-30-???. Rád bych jednak shodil pár tučných kil, ale zároveň by nebylo od věci trochu přidat na objemech v horní partii těla. Chápu, že hubnutí a zároveň objemy si asi trochu odporují, nicméně, za dotaz nic nedám :-). Ještě abych nezapomněl, zkusil jsem ketodietu a teď po dvou týdnech -7kg. Rád bych poznal Váš názor a případně radu na ideální kombinaci posilování (asi fitko)/hubnutí (běh...) a jak toto vše vidíte v kombinaci s mojí dietou (ještě dva týdny)
Díky moc a hezký den
Dan

// Upraven předmět tématu (Lukáš)

RE: Co cvičit pro hubnutí a zároveň získání objemu v horní části těla v kombinaci s ketodietou?

Od: FitYOU.cz

FitYOU.cz

Honza
Tým FitYOU.cz

Re: Co cvičit pro hubnutí a zároveň získání objemu v horní části těla v kombinaci s ketodietou?

Příspěvek od Honza » ned dub 01, 2018 2:45 pm

Ahoj,

Díky za pochvalu stránek, brzy to bude ještě mnohem lepší. :)

Ty kliky pomůžou spíše se zpevněním horní části těla, než že by nějak výrazně rostly svaly. Doporučuji se už klidně vrhnout na nějaké obtížnější varianty, aby byl objemový efekt větší. Doporučuji také přidat shyby - silná záda jsou hodně důležitá i pro zdraví páteře.

Hubnutí a objemový trénink se nekombinuje úplně snadno, ale dá se. Jen myslím, že při ketodietě se toho moc nabrat nedá, pokud bys tedy nejedl vážně úplné hory masa a dalších zdrojů bílkovin.

Každopádně je super že dieta má výsledky. Nevím na jak to ještě plánuješ dlouho, ale až budeš spokojený s množstvím tělesného tuku, tak se můžeš pustit i do sacharidů a zapracovat na objemu, každopádně vzhledem k tomu, že máš výsledky, tak bych se toho prozatím držel.

Dan
Bažant

Re: Co cvičit pro hubnutí a zároveň získání objemu v horní části těla v kombinaci s ketodietou?

Příspěvek od Dan » pon dub 02, 2018 9:26 am

Zdravím,
Díky za rychlou reakci. Ty hory masa by asi nevadily...hlad by na to byl :-). Počítám ještě dva týdny keto diety, během nich bych chtěl aspoň trochu běhat a pokračovat s klikováním. Zaujal mně ten plank, to zkusím.
Další dotaz, můžu klikovat denně, nebo mám dávat nějaké pauzy?
Díky a hezký den
Dan

Honza
Tým FitYOU.cz

Příspěvek od Honza » pon dub 02, 2018 11:09 am

V pohodě. Tak uvidíš potom :). Plank je minimálně ze začátku také hodně přínosný, takže dobrá volba.

Kvůli regeneraci svalů je lepší dávat si pauzy, jde to třeba střídat s tím běháním.

Dan
Bažant

Příspěvek od Dan » úte dub 03, 2018 11:44 pm

Další dotaz, tentokrát k planku, těch 3x20 nebo 30s mi přijde málo, počáteční výdrž byly bez 2s 2minuty. Dá se to nějak posunout?
Díky
Dan

Honza
Tým FitYOU.cz

Příspěvek od Honza » stř dub 04, 2018 10:25 am

Určitě se to dá přeskočit, začít v nějaké pozdější fázi a pak třeba poslední fázi cvičit déle. Nebo jde si to trochu okořenit třeba superman plankem, ten vždycky spolehlivě vyčerpá. :)

Odpovědět