Zbytek, pár kil, tuku spálí svaly?

Začínáte se cvičením? Zamiřte nejdříve sem!
FitRavi
Bažant

Zbytek, pár kil, tuku spálí svaly?

Příspěvek od FitRavi » úte kvě 08, 2018 12:53 pm

Zdravím, chtěl jsem se zeptat. Měl jsem schůzku se svou budoucí osobní trenérkou. Mám 89kg a 187cm. Chtěl bych se zbavit zbytku kil tuků přes záda, boky, břicho a stehna a nabrat svaly. Nastavila mi ale a doporučila na appce Lifesum nabírání svalů. Tvrdí, že když budu nabírat, svaly tuk postupně sežerou. Ale nedává mi to smysl. Přece když mi svaly narostou budou pod tím tukem schované. Jde mi třeba o abs. Před rokem jsem shodil +-22kg ale teď se to ani nehne a proto jsem si ji domluvil. Jen tomu nerozumím.

Mám nastaveno momentálně podle ní:

Denní příjem 3085kcal
CARB 386g
PROTEIN 154g
FAT 103g

+ mi to počítá ještě spálené kalorie z Fitbit Blaze hodinek. (Tím se teda denní příjem navyšuje ještě více)

Nezdá se mi to. Mohl by mi prosím někdo pomoct a říct jestli je to dobře a poradit?

Děkuju moc

RE: Zbytek, pár kil, tuku spálí svaly?

Od: FitYOU.cz

FitYOU.cz

Honza
Tým FitYOU.cz

Re: Zbytek pár kil tuku spálí svaly?

Příspěvek od Honza » úte kvě 08, 2018 3:33 pm

Ahoj, je pravda, že s více svaly se zbavuje tuku snáze, svaly totiž také spotřebovávají energii. Svaly nejdříve tedy budou schované pod tukem, ale později to bude snazší změnit. S tím počtem kalorií na den si nejsem jistý, ještě záleží jak často cvičíš a jak intenzivně. Pokud hodně často, tak by ten příjem myslím mohl být i větší při nabírání.

FitRavi
Bažant

Příspěvek od FitRavi » úte kvě 08, 2018 5:44 pm

Cvičím 2-3 hodiny ve fitku 4-5x týdně na lekcích LesMills. Takže co je pro mě lepší? Prvně zhubnout, potom nabrat a nebo naopak? A ještě mám jednu otázku. Jak docílit úzkého pasu při nabírání svalů. Půjde to samo? Vůbec tomu nerozumím. Díky moc

Honza
Tým FitYOU.cz

Příspěvek od Honza » stř kvě 09, 2018 2:27 pm

Snazší je nejprve nabrat a potom zhubnout. Úzkého pasu docílíš snížením tělesného tuku, takže při hubnutí, nikoliv při nabírání.

Při nabírání posilováním zádových svalů lze maximálně dosáhnout rozšíření zad (resp. ramen) a dosáhnout tak tvaru trupu do V.

Snad jsem to nyní zodpověděl trochu srozumitelněji.

Lukáš
Tým FitYOU.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbytek, pár kil, tuku spálí svaly?

Příspěvek od Lukáš » čtv kvě 10, 2018 10:57 am

Ahoj,

také se zapojím. :) ten princip je v podstatě jednoduchá matematika. Více svalů na těle = větší spotřeba energie. Díky tomu (pokud nezačneš více energie skrz stravu i přijímat) pak snáze docílíš kalorického deficitu a hubneš.

Obézní lidé snáze shodí první přebytečná kila, než kila poslední. Tím, že nabereš svalovou hmotu, opět usnadníš hubnutí. Podívej se i na naši kalkulačku bazálního metabolismu, kde je vidět, že i klidová spotřeba těla je závislá na váze (nehledě na to, jestli jde o svaly nebo tuk, tělo toho prostě musí při vyšší váze více "uživit"). Při cvičení výdej ještě umocníš.

Takže pokud už máš "hlavní" hubnutí za sebou, nyní je opravdu lepší nabrat svaly a pak až se vyrýsovat.

Jinak jestli to dobře chápu, tak v prvním příspěvku píšeš o příjmu předepsaném od instruktorky. To chápu jako příjem stravy (tzn. takové množství kalorií bys měl sníst, proto jsou tam i rozepsané bílkoviny atd.). Pak píšeš o "příjmu" ze spálených kalorií dle hodinek. Spálené kalorie jsou ale výdej. A ta rovnice pak je: Příjem (strava) mínus výdej (pohyb) = Kalorický přebytek nebo deficit

FitRavi
Bažant

Příspěvek od FitRavi » sob čer 09, 2018 5:11 pm

Zdravím, ještě otázka. Co když za den spálím i s bazálním metabolismem +-4000 kalorií a za den příjmu ze stravy 2500? Budu jen hubnout nebo bude přibývat opravdu pomalu i svalová hmota? Nevím momentálně jak pokračovat. Dělá mi problém hlavně břicho. Za 4 měsíce v posilovně na těch lekcích nemám vůbec žádný prokrok a na těle žádné změny. Chtěl bych vypadat jako ti ve fitku a vůbec netuším jak to mám udělat protože na trenéra fakt bohužel nemám a z internetu toho moc nevyčtu protože přesný návod nikde není i se stravou. Nevím teda jestli mám mít pro sixpack deficit v jídelníčku u kterého posiluju a nebo posilovat, dělat kardio a zaroveň mít jídelníček v přebytku. Pro mě je 4000 kalorií hodně a ještě jít do přebytku je pro mě opravdu problém a je mi z toho zle. Co mám dělat? Děkuju

Lukáš
Tým FitYOU.cz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukáš » ned čer 10, 2018 11:10 pm

Ahoj,

jestli denně spálíš 4000 kalorií a přijmeš jen 2500 po čtyři měsíce bez známky změny, tak minimálně jeden z údajů, které uvádíš, máš špatně spočítaný. Při takovém nastavení (které je dle mého názoru až moc brutální) bys měl za tu dobu spálit pomalu všechno, co na sobě máš, svaly i tuky, a vypadat jako maratonec

Pro dobře vyrýsovaný sixpack je nutné dostat podíl tuků v těle na hodně nízkou hodnotu. U mužů se začne objevovat kolem 10 % podílu tuku v těle. Nabrání svalové hmoty samozřejmě pomůže, aby se sixpack objevil rychleji, ale ten tuk je pro tohle mnohem důležitější.

Takže - jestli chceš ještě hubnout, zaměř se na kardio. Klidně si jídělníček nastav tak, abys měl 2500 kalorií příjem a cvičení 3000 výdej. Mírný deficit stačí. A dej si klasickou posilku jen 1-2x týdně, abys v malé milře podpořil i růst svalů.

Jestli chceš vyloženě nabírat svaly, bude ideální příjem a výdej vyvážit (klidně jít do mírného přebytku) a zvýšit podíl bílkovin v dietě. Třeba sušená syrovátka funguje skvěle.

Mimochodem, jestli nemáš na trenéra... Co se prostě zeptat někoho jiného z fitka, kdo tam zrovna cvičí a patřil mezi ty, jak bys chtěl vypadat? Jsem si jistý, že rád předá své zkušenosti.

FitRavi
Bažant

Příspěvek od FitRavi » úte čer 12, 2018 8:49 pm

Ten přebytek může být kolik cca? :) Čtu hodně +-250 kalorií.

Lukáš
Tým FitYOU.cz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukáš » úte čer 12, 2018 9:41 pm

Asi tak, plus minus, jak pises. :)

Odpovědět