Praskání v lokti při cvičení (klicích a přítazích na hrazdě)

Trápí vás zdravotní problémy? Ať už jsou způsobené cvičením, nebo je naopak cvičením chcete odstranit, ptejte se zde.
pešek
Nový člen

Praskání v lokti při cvičení (klicích a přítazích na hrazdě)

Příspěvek od pešek » stř srp 29, 2018 10:35 am

Ahoj. Při klicích a přítazích na hrazdě se mi v loktech ozývá zvuk jako když se houpu v ratanovém křesle. Je to problém? Zatím nemám žádné potíže a rozhodně jsem to s cvičením nepřeháněl. Pro jistotu tyto cviky vynechávám. Do důchodu mám ještě daleko a nerad bych si lokty poničil. :) Děkuji za odpověď.

// Upraven titulek vlákna. Lukáš

RE: Praskání v lokti při cvičení (klicích a přítazích na hrazdě)

Od: FitYOU.cz

FitYOU.cz

Lukáš
Tým FitYOU.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Praskání v lokti při cvičení (klicích a přítazích na hrazdě)

Příspěvek od Lukáš » pát srp 31, 2018 11:18 am

Ahoj,

důvodů může být hned několik.

- Přetížení kloubů, buď dlouhodobě (což až ne, jak píšeš), nebo příliš velkou vahou při cvičení (musíš zesílit, aby svaly loktům pomohly a na klouby nebyl takový tlak).
- Špatná technika cviku, nesprávná poloha rukou, která zapříčiní "přeskakování" kloubu).
- Vrozená vada kloubu, nebo deformace zapříčiněná zraněním.
- Pokud se nejedná o žádný z předchozích bodů, pouze ti "loupá" v kloubu podobně jako by sis loupal klouby na prstech a nejedná se o nic nebezpečného.

Pro vyloučení jednotlivých variant nejprve doporučuji navštívit lékaře, který by tě měl poslat na rentgen a posoudit, zda je kloub anatomicky v pořádku. Pak případně poprosit někoho zkušeného, aby posoudil, zda cvik provádíš správně, případně doporučí lehčí alternativy.

Pokud se vše vyloučí, neměl obavy a cvič dál. Až zesílíš, mělo by to přejít.

Odpovědět